ایمپلنت چند دندان

Print Email
(0 votes)

ایمپلنت چند دندان

در مواردی که چندین دندان مجاور هم از دست رفته باشند و یا در انتهای ناحیه بی‌دندان ، دندانی جهت استفاده به منظور پایه وجود نداشته باشد، حتی استفاده از روش معمول بریج (پُل) به عنوان روشی جهت جایگزینی دندان‌ها با دندان‌های مصنوعی ثابت نیز امکان‌پذیر نخواهد بود. در روش‌های معمول چاره‌ای جز استفاده از پروتزهای متحرک وجود نخواهد داشت. پروتزهای متحرک که ثبات چندانی در دهان ندارند معمولا باعث کاهش توانایی در جویدن برخی مواد غذایی، ناراحتی در تکلم و کاهش اعتماد به نفس می‌گردند .

مزیت نسبت به پروتز ثابت یا متحرک معمولی

پروتز ثابت یا متحرک معمولی به استخوان متصل نمی‌شود، و در نتیجه می‌تواند بی‌ثبات باشد. این مساله می‌تواند غذا خوردن یا لبخند زدن را با دشواری روبه‌رو کند. ایمپلنت نه تنها دارای ظاهری طبیعی‌تر است، بلکه حس و عملکردی شبیه دندان طبیعی دارد، و جویدن با آن راحت‌تر است. ایمپلنت از آنجا که به‌طور مستقیم به دندان‌های کناری متصل نمی‌شود، سلامت دندان‌های طبیعی را نیز به مخاطره نمی‌اندازد. در واقع، پروتز ثابت معمولاً هفت تا ده سال و همراه با درمان ریشه حتی کمتر عمر می‌کند، در حالی که ایمپلنت به طور معمول بیش از عمر فرد دوام دارد.


Leave a comment

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به کلینیک دندانپزشکی دکتر فرهاد خواجه نوری میباشد.                    طراحی و بهینه سازی توسط گروه فنی و مهندسی ققنوس تک

دندانپزشکی دکتر فرهاد خواجه نوری