ایمپلنت تمام دندانها

Print Email
(0 votes)

ایمپلنت کامل دهان (ایمپلنت کل دندانها) مراحل ایمپلنت دندان ایمپلنت کامل دندان ایمپلنت کامل فک پایین ایمپلنت کامل فک بالا

اگر شما تمام دندانهایتان را از دست داده باشید، یک بریج کامل یا دست دندان کاملی که هر دو به پایه های ایمپلنت متصل می باشند، بهترین جایگزین دندان های از دست رفته می باشد. مراحل ایمپلنت دندان
ایمپلنت در برخی نقاط فک قرار می گیرد و پروتز متصل به آن، تمامی دندان های از دست رفته را جایگزین می کند. این نوع ایمپلنت برای کل فک پایین و یا کل فک بالا هم می تواند به کار رود. مراحل ایمپلنت دندان

مزیت بریج تمام فک و یا دست دندان متکی بر ایمپلنت بر دست دندان معمولی چیست؟

ایمپلنت مزایای زیادی نسبت به روش های دیگر جایگزینی دندان کشیده شده یا از دست رفته دارد. بریج و دست دندان کامل متکی بر ایمپلنت، علاوه بر اینکه ظاهر (رنگ و فرم) و عملکرد آن مشابه دندان طبیعی است، به شکلی طراحی می شوند که زمان ماندگاری طولانی داشته باشند. بریج کامل و یا دست دندانی که متصل به ایمپلنت باشد علاوه بر اینکه از دست دندان معمولی راحت تر و با ثبات تر هستند، به شما امکان جویدن طبیعی غذا را می دهند.

درباره ایمپلنت دندان

به علاوه، چون ایمپلنت داخل استخوان فک قرار داده می شود، این روش باعث جلوگیری از تحلیل استخوان فک شده و بهتر استخوان باقی مانده فک را حفظ می کند. با از دست دندان معمولی، استخوانی که قبلا اطراف ریشه ی دندان ها را پوشانده بود شروع به تحلیل می کند. اما ایمپلنت با استخوان فک اتصال برقرار کرده و به حفظ سلامت و میزان استخوان کمک می کند. در طولانی مدت ایمپلنت ها نسبت به دست دندان معمولی، ظاهر بهتر خود را بیشتر حفظ می کنند و نگهداری آن ها راحت تر خواهد بود.
تحلیل استخوان که همیشه جز جدا نشدنی استفاده از دست دندان معمولی است، باعث چروکیدگی صورت و لبخندی نا زیبا خواهد شد. از طرفی کسانی که از دست دندان معمولی استفاده می کنند برخی از غذاها را نمی توانند بجوند.

پیشگیری از تحلیل استخوان فک و لثه

http://drmirshekar.com/wp-content/uploads/دست-دندان-متکی-بر-ایمپلنت-100x73.jpg 100w, http://drmirshekar.com/wp-content/uploads/دست-دندان-متکی-بر-ایمپلنت-230x168.jpg 230w" sizes="(max-width: 500px) 100vw, 500px" height="367" width="500">

ایمپلنت ها چگونه قرار داده می شوند؟ (ایمپلنت کل دهان) مراحل ایمپلنت دندان

ابتدا ایمپلنت ها که شبیه پیچ یا استوانه هستند در داخل استخوان فک قرار داده می شوند. سپس طی دو تا شش ماه بعد، ایمپلنت ها با استخوان فک جوش خورده و نقش پایه هایی مستحکم را برای دندان های مصنوعی بازی خواهند کرد. طی این مدت، بیماران در صورت تمایل می توانند از پروتز موقت استفاده نمایند.
اغلب مرحله دومی نیز برای آشکارسازی ایمپلنت ها و اتصال قسمت های فوقانی وجود خواهد داشت. یعنی ایمپلنت ها که تا این مرحله زیر لثه پنهان بوده و در محیط دهان دیده نمی شدند، توسط یک جراحی کوچک که به جراحی آشکارسازی معروف است، در محیط دهان آشکار می شوند. در این مرحله روکش های موقت فرم دهنده لثه استفاده می شوند تا شکل مطلوب را به لثه اطراف ایمپلنت بدهند. پس از مرحله ی شکل گیری لثه، روکش های موقت فرم دهنده لثه باز شده و قطعاتی که به نام اباتمنت نامیده می شوند و روکش هایی که روی اباتمنت نصب می شوند، به ایمپلنت وصل می گردند. معمولا این مرحله شکل گیری لثه حدود دو هفته طول خواهد کشید.
برخی از مدل های ایمپلنت وجود دارند که به این مرحله ثانویه نیاز ندارد، چون کل ایمپلنت یک تکه بوده و اباتمنت (قسمت فوقانی ایمپلنت) به خود ایمپلنت متصل است. دندانپزشک شما تصمیم خواهد گرفت که از کدام روش برای شما استفاده کند.
بر اساس تعداد ایمپلنت ها و همچنین محل قرارگیری دندان ها در دهان شما، دندانپزشک نوع پروتز و اتصال آن را تامین خواهد کرد که عموما به دو گروه کلی پروتز ثابت متکی به ایمپلنت و پروتز متحرک یا اوردنچر متکی به ایمپلنت تقسیم بندی می شوند.
باید توجه داشت که هر بیمار، وضعیت اختصاصی خود را دارد و بر اساس ملزومات کلینیکی، نوع پروتز مناسب هر فرد با دیگری ممکن است متفاوت باشد.


668 comments

Leave a comment

کلیه حقوق مادی و معنوی وب سایت متعلق به کلینیک دندانپزشکی دکتر فرهاد خواجه نوری میباشد.                    طراحی و بهینه سازی توسط گروه فنی و مهندسی ققنوس تک

دندانپزشکی دکتر فرهاد خواجه نوری